[O1] Ocieranie po puszczeniu sprzęgła na luzie...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • B_Darek
    Classic
    • 2008
    • 12

    [O1] Ocieranie po puszczeniu sprzęgła na luzie...

    Bez sensu. Jak ktoś będzie chciał kupić VW to i tak go kupi wiedząc, że w palecie Skody jest coś tańszego i w podobnych rozmiarów (a tak naprawdę to cena np. Golfa i Octavii są podobne). Po co w takim razie robili S2 Combi i zrobili z niego flagowy model? Żeby zabrać sobie klientów Passata? Głupota.
    I tak patrząc po kolegi Golfie mk6 i mojej O2FL widać, że jednak VW jest lepiej wykonany.
    A to że się Skoda dobrze sprzedaję to też duża zasługa firm, których floty są przepełnione Octaviami i Fabiami no i coraz częściej Superbami. Nawymyślali z Seatem jakiś udziwnień (nowy Leon, Alteo, Toledo) i były słuchy, że Seat jest bliski bankructwa i chyba na ratunek zrobili Exeo (co w ogóle nie jest podobny do reszty Seatów)
  • Piet-Tia
    Drive
    • 2007
    • 67

    #2
    [O1] Ocieranie po puszczeniu sprzęgła na luzie...

    Uprzejmię proszę Was o pomysły albo rady.

    Niedawno wymieniane było u mnie sprzęgło i rozrząd. Od tego czasu (wcześniej tego chyba nie było) po odpaleniu samochodu z rana słychać różnicę w odgłosach spod maski przy wciśniętym i puszczonym sprzęgle. Na wrzuconym luzie po puszceniu sprzęgła słyszę jakby szuranie, lekkie ocieranie jakichś elementów. Im zimniej na dworze tym bardziej to słychać, ale zaczynam słyszeć to już w okolicach 0*C. Po jakimś czasie (rozgrzaniu i przejechaniu paru kilometrów) odgłos zanika.

    Nie wiem czy może to mieć związek z wymianą sprzęgła (rozrządu?) czy może raczej z niskim poziomem albo kiepską jakością jakiegoś płynu. Zostawiłem samochód na noc u mechanika, ale było względnie ciepło i twierdził, że nic z rana nie słyszał. Trudna sprawa do zdiagnozowania. :?

    Jak uważacie, czy można takie objawy zignorować, skoro nadchodzi wiosna/lato, czy pomimo niesłyszenia odgłosu może jednak być coś poważnie nie tak?

    Komentarz

    • adamo64
      Ambiente
      S_OCP Member
      • 2008
      • 177

      #3
      może to być łożysko w skrzyni biegów na wałku zdawczym

      Komentarz

      • zenek127
        Drive
        • 2010
        • 42

        #4
        Witam, miałem kiedyś Octavie 1 i były podobne szumy. Po jakimś czasie okazało się że trzeba wymienić jakiś wałek w skrzyni biegów.

        Komentarz

        • Piet-Tia
          Drive
          • 2007
          • 67

          #5
          Dzięki za odpowiedzi. W sumie trochę jestem pocieszony, bo to znaczy, że to co było wymieniane zostało raczej wymienione porządnie. :wink:

          adamo64, czy smutna mina oznacza, że ewentualna wymiana nie jest prosta?

          Komentarz

          • adamo64
            Ambiente
            S_OCP Member
            • 2008
            • 177

            #6
            No nie, tylko jest z tym "trochę" roboty i rozbierania :wink:

            Komentarz

            • Piet-Tia
              Drive
              • 2007
              • 67

              #7
              Dziękuję za pomoc i wskazówki. Rozumiem zatem, że dopóki nie strasznego się nie dzieje, nie muszę wpadać w panikę.

              Pozdrawiam

              Komentarz

              • aronO1
                Classic
                S_OCP Member
                • 2007
                • 24

                #8
                miałem identyczny objaw i skończyło sie wymianą 2masy - wcześniej myślałem o skrzyni - jakies łożysko może, ale finał był 2masą - też sobie słuchałem rano na luzie co sie tam dzieje - potem coraz głośniej było i 2tys poszło.
                "za mało mocy - na razie ....."
                a teraz mi wystarcza i nie oddam jej chyba, że po śmierci mojej lub jej.

                Komentarz

                • Piet-Tia
                  Drive
                  • 2007
                  • 67

                  #9
                  No kurcze, a jeśli dopiero co wymieniałem sprzęgło i mechanik twierdzi, że razem w dwumasą wymieniał? Hehe, już drugi raz słyszę że to może być dwumasa. Cenę kompletu określił mi jako 1600 pln - to się mniej więcej zgadza? (pomijam oczywiście fakt, że mógł policzyć, a nie wymienić )

                  Komentarz

                  • b-bar01
                    Elegance
                    • 2007
                    • 985
                    • Octavia I (1U2)
                    • ALH 1.9 TDI VP 90 KM

                    #10
                    odgrzewamy temat kompletnego sprzęgła w ALH.
                    kod sprzegła w/g Sachs 2289 000 041

                    na stronie wszystkie pasujace silniki.

                    Czy to dobra cena:

                    + oczywiście łożysko oporowe, kod w/g Sachs 3151 000 388 :
                    Cena domeny: 2500 PLN (do negocjacji). Możliwość kupna na raty od 312.50 PLN miesięcznie. Oferta sprzedaży znajduje się w serwisie AfterMarket.pl, największej giełdzie domen internetowych w Polsce.


                    jeśli w wyszukiwaniu jest błąd, proszę o korektę
                    *** Cicho, łatwo i przyjemnie ***

                    Komentarz

                    Pracuję...